Altaylı ve Yılman Taksim'e Beyoğlu'na hala takım elbiseli çıkıldığını mı sanıyor?

Birkaç gündür Taksim'de ÖSO bayrağı açıp yeni yılı kutlayan Suriyelilere sataşmayan hakaret etmeyen aşağılamayan kalmadı.Bazıları bunu gizli kapaklı yaptı büyük bir ustalıkla bazıları da açıktan ırkçılık kokan yazılar kaleme aldı. En son bugün Fatih Altaylı, Suriyeliler Türkiyeli olmalı, Türkiyelileşmeli demiş. Kimliklerini karakterlerini unutsunlar diyor.  Yazısını buradan okuyabilirsiniz... Umarım yanlış anlayan benimdir ancak Altaylı'nı bahsettiği resmen asimilasyon. Kaldı ki Taksim'deki Suriyeli vatandaşlar Türkiye'yi kendilerine benzetecek ne yapmış anlayamadık doğrusu. Altaylı herkesin Taksim'e Beyoğlu'na takım elbise ile çıktıını mı sanıyor? Yazısında herkese hak veren Altaylı şöyle diyor:

"Aynı konuyu ele alan bir başka yazar ise Sevgili Ersoy Dede oldu.

Dede, Türkiye’deki Suriyelilere tepkiyi anlam veremediğini, “Olay mı çıkarmışlar, onu bunu taciz mi ettiler. Yüksek sesle eğlenmişler. Ne var bunda” dedi mealen.

Dede’ye kısmen hak vermemek elde değil.

Yılman’ın “Ürkmesine” de.

Diyeceksiniz ki, “Sen de Nasreddin Hoca gibi herkese hak veriyorsun”

Bunu diyenlere de hak verebilirim. Ama önce bir dinleyin. 

Benim şahsen Türkiye’nin Suriye’den gelenlere kapı açmasına itirazım yok. 

İtirazım olsa, kendimle çelişirim. "

Habertürk'ün bir başka yazarı Seviilay Yılman, yazısında   şöyle diyor...

"...Ama ben şahsen izlediğimde hem ürktüm hem de acayip irite oldum.

Çok açık söylüyorum: Ben gitmem o Taksim’e!

Gitmek isteyene de engel olurum.

Kaldı ki zaten sosyal medyada gördüğüm kadarıyla sadece Türkiye vatandaşları değil, başka ülkelerin turistleri dahil, gidenlerin çoğu da geri dönmüş."

Star Gazetesi yazarı Ersoy Dede ise yazısında şöyle diyor:

“Türk askeri Suriye’de savaşırken Taksim’de eğlenen Suriyeliler’i ülkeden kovalım”.. Öyle diyorlar.. “Kendi ülkeleri ateş altındayken eğlenenleri neden ülkede tutuyoruz?. Yollayalım gitsin..” Peki tamam.. ben buna varım. Ama bir şartla.. Benim ülkem FETÖ’cü teröristler tarafından işgal edilmeye kalktığında Bağdat Caddesi’nde tankları alkışlayan hainler de gitsin bu ülkeden.. Benim liderime suikast düzenlendiğinde “ölü ya da diri” diye tempo tutanlar da gitsin.. Bu ülkenin başbakanını, bakanlarını, memleketin gençlerini idam eden darbecilere alkış tutan, demokrasi şehidi Menderes’in idamını ‘bayram’ diye kutlatanlar da gitsin bu ülkeden.. Hadi bakalım. "

Ersoy Dede'nin sözlerine kim karşı çıkabilir... Hakikaten de hadi bakalım diyoruz bizde...  Sayın Altaylı ve Yılman'ın yazılarını da takdirinize bırakıyoruz lakin bir iki kelime etmeden de durmayalım... Bu yaptıklarının adı ırkçılıktır. Taksim Suriyelilerle mi bu hale geldi... Arşivler duruyor Sayın Yılman açın bir bakın Taksim'de kimlere kimlere tecavüz etmişler. Popülizm yapacağınıza biraz gazete okuyun...

YORUM EKLE