Aeroflot uçağı Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaparken alev aldı: 1 ölü, 4 yaralı

Moskova-Murmansk seferini yapan Rus havayolu şirketi Aeroflot’a ait yolcu uçağının, havada yaşanan bir sorun nedeniyle Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaptığı, iniş sırasında uçağın alev alarak yanmaya başladığı bildirildi.

Aeroflot uçağı Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaparken alev aldı: 1 ölü, 4 yaralı

Rus havacılık ajansı Rosaviatsiya’dan Sputnik’e konuşan bir kaynak, Moskova-Murmansk seferini yapan Aeroflot’a ait yolcu uçağının, havada yaşanan bir sorun nedeniyle Şeremetyevo Havalimanı’na acil iniş yaptığını, iniş sırasında uçağın alev alarak yanmaya başladığını belirtti.

Uçak havalandıktan bir süre sonra mürettebatın iletişim sorunu olduğunu bildirerek Şeremetyevo’ya dönüş izni istediğini aktaran kaynak, hava aracının inişini zor hava koşullarında gerçekleştirdiğini ve ancak ikinci denemede inmeyi başardığını kaydetti.

KAZADA 1 KİŞİ ÖLDÜ, 4 YARALI VAR

Rusya Soruşturma Komitesi basın dairesinden yapılan açıklamada, yolcu uçağının Şeremetyevo Havalimanı’nda yanması sonucu 1 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı aktarıldı.

​​YANGIN TAMAMEN SÖNDÜRÜLDÜ

Rusya acil servislerinden Sputnik’e konuşan bir kaynak, Aeroflot’a ait Sukhoi Superjet 100 uçağının yarısının yandığını söyledi. Yolcuların bir kısmının uçağı kendileri terk ettiklerini belirten yetkili, diğer kısmınınsa acil servis çalışanları tarafından tahliye edildiğini ifade etti.

Bu arada uçaktaki yangının tamamen söndürüldüğü bilgisi geldi.

​Rusya Soruşturma Komitesi, olayla ilgili olarak ceza davası açtı.

‘DURUMU AĞIR OLAN İKİ KİŞİ VİŞNEVSKİY CERRAHİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ’NE SEVK EDİLDİ’

Rusya Sağlık Bakanlığı, Şeremetyevo’daki uçak yangınında ağır yaralanan 2 kişinin Vişnevskiy Cerrahi Araştırma Enstitüsü’ne sevk edildiklerini bildirdi.

Açıklamada, “Şeremetyevo’daki uçak yangınından sonra durumları ağır olan 2 yaralı Vişnevskiy Cerrahi Araştırma Enstitüsü’ne sevk edildi. Sağlık Bakanlığı uzmanları, daha hafif yaralı olan 2 yolcuyla görüşecek, gereklilik halinde bu kişiler federal sağlık kurumlarından birine sevk edilecek” dendi.

Sağlık Bakanlığı Moskova bölge müdürlüğünden yapılan açıklamadaysa olayda orta derecede yaralanan 3 kişinin Himki Hastanesi’nde tedaviye alındığı kaydedildi.

ACİL DURUMLAR BAKANLIĞI’NDAN ACİL TELEFON HATTI

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, Şeremetyevo Havalimanı’nda yaşanan olayla ilgili olarak acil telefon hattının açıldığını bildirdi. Bakanlığın açıklamasında, “Acil Durumlar Bakanlığı bünyesinde Şeremetyevo’da sert iniş yapan uçak konusunda 8-800-775-17-17 numaralı acil telefon hattı açıldı” dendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER