AK Parti'nin İzmir adayları açıklanıyor

AK Parti tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Nihat Zeybekci, "31 Mart, İzmir için tarihi bir dönüm noktası olacaktır" dedi. Zeybekci, "Allah'a şükür bugüne kadar hiç kalp kırmadık. Söz verip de yerine getirmediğimiz hiç olmadı. Asla yalan söyleyemedik" ifadesini kullandı.

AK Parti'nin İzmir adayları açıklanıyor

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İzmir'in ilçelerinde gösterecekleri adayları açıklayacak.

Erdoğan'dan önce kürsüye, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci çıktı.

"Allah'ın izniyle zatıalinizin talimat ve destekleriyle İzmir'imiz bu yarışta hakkettiği yere ulaşacaktır. 31 Mart İzmir için tarihi bir gün olacaktır. İzmir'imiz bahaneler ve mazeretler nedeniyle bu gelişimi büyük oranda ıskalamıştır. Bugün itibariyle İzmir'imizde mazeretler dönemi bitecektir. Ve İzmir'imizde sloganımız ‘mazeret yok, yola devam' diyoruz. 31 Mart akşamına kadar İzmir'de gönülleri fethedeceğiz. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız" ifadesini kullanan Zeybekci, şöyle devam etti:

— İnsanın rızasının alınmadığı işten hayır gelmez. Gönül kırmayacağız. Bugüne kadar gönül kırmadık, söz verip de yerine getirmediğimiz hiçbir sözümüz yoktur Asla yalan söylemeyeceğiz. Söz verdik mi canımız pahasına tutacağız. Emanete hıyanet etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz. 1,5 aydır şehrin kanaat önderleriyle, üniversite hocalarıyla, gençlerimizle bir araya gelip eksikleri tespit ettik. Yüzlerce ekip arkadaşımızla yoğun bir çalışma içine girdik. Ocak ortasını takip eden günlerde projelerimizi açıklayacağız… 5 yıl içinde İzmir'imiz muasır medeniyet yolculuğunda yerini alacaktır, hakkettiğini alacaktır… İzmir'i Anadolu'ya küstürdüler…

'MAZERET YOK, YOLA DEVAM'

— Kimse beceriksizliklerini ideolojik kılıflarla İzmir'in vaktini çalmasına müsaade etmeyeceğiz Kendimizi İzmir'e vermeye, İzmir'in kalbine girmeye geldik… İzmir her türlü övgüyü hakkediyor… Bu seçimin 31 Mart'ını biz gönüller almaya geldik diye yola çıktı. Birlik beraberlik, cumhur ittifakına yakışır şekilde birlikte yürüyeceğiz… 1 Nisan sabahı Anadolu'ya güneşin İzmir'den doğduğunu seyretmeye var mıyız? Mazeret yok, yola devam diyoruz.

'İZMİR'E YAKIŞAN 34 İSTANBUL, 35 İZMİR'DİR'

Zeybekci'nin ardından sözü, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım aldı. Yıldırım'ın açıklamalarından şunlar öne çıktı:

— İzmir'de başlattığımız yürüyüşü 31 Mart'ta Nihat Zeybekçi ve 30 ilçe başkanımızla beraberle tamamlamaya var mısınız? Bizim yol arkadaşlarımız hiçbir şeyi yarım bırakmazlar… İzmir'de ekilen tohumlar meyveye dönecek ve 1 Nisan'sa İzmir'de AK Parti hizmet belediyeciliği ile buluşacak diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilecek adaylarımızın her biri seçimleri kazanacak çok değerli arkadaşlarımız. Belediyecilik konusunda İstanbul'da çığır açan lider olarak zatıalinizin vizyonu bizler için rehber olacaktır. Aday arkadaşlarımızın tamamı sahada yapacakları başarılı çalışmalarla İzmirli hemşerilerimizin hem gözüne hem de gönlüne gireceklerdir. İzmir'e yakışan 34 İstanbul, 35 İzmir'dir.

'BİZ İZMİR'İ GÖNÜL COĞAFYAMIZIN KALBİ OLARAK GÖRÜYORUZ'

Son olarak kürsüye Erdoğan çıktı. Burada adayları şimdiden tebrik eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

— Biz İzmir'i gönül coğrafyamızın kalbi olarak görüyoruz. İzmir'de yanan meşale, bütün bu coğrafyayı aydınlatan meşaledir. 'İzmir'in dağlarında çiçekler açar' diyoruz ya, o çiçekler bizim birliğimizin çiçekleridir.  İzmir sadece İzmirlilerin değil, 81 milyonun şehridir. Bu salonda 'İzmir'i gavura yar etmeyiz' diye silaha davranan fedailerin hesapsız memleket sevgisi var. Ne demiş Muharrem Ertaş? "Aslan yatağına da tilki giremez. Girse de gonca gülün deremez. Alçak Yunan muradına eremez. Geçme derler geçeceğim İzmir'e. Yunanları dökeceğim denize."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER