İmamoğlu, 'Proje misiniz?' sorusunu yanıtladı

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, Okan Bayülgen'in "Siz proje misiniz?" sorusuna, "Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon'un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare evde doğmuş, Atatürk cumhuriyetinin bir projesiyim" şeklinde yanıtladı.

İmamoğlu, 'Proje misiniz?' sorusunu yanıtladı

TV100’de yayınlanan “Uykusuzlar Kulübü” programına CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nu konuk alan Okan Bayülgen, "Siz bir proje misiniz?" diye sordu.

İmamoğlu, Bayülgen'in sorusuna, "Evet ben bir projeyim. Ama şöyle bir projeyim. Trabzon'un 40 haneli bir köyünde 60 metrekare bir evde 3 yeni evli çiftin oturduğu, kuzenlerin olduğu bir evde doğmuş bir çocuğum. Köy hayatıyla yetiştim. Okuma yazma bilmeden esnaflığı öğrenmiş biriyim. Çocukluğumda bile mal satıp para kazanmayı öğrenmiş bir çocuğum. Babam inşaat yapardı ama beni patron yetiştirmedi, beni orada amele yaptı. Bu olağanüstü bir durumdu.  Bu proje Atatürk cumhuriyetinin bir projesi. Beni İstanbul'a büyükşehir belediye başkanı yapan bir proje" yanıtını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER