Hasan Cemal sen önce dön de bir aynaya bak!

Türk medya tarihinin yüz karalarından biri olan Hasan Cemal Soros destekli T24’deki sitesinden Demirören Medya Grubu’na karşı atara kalkmış. 

Şöyle diyor, Erivan’daki sözde soykırım anıtına çelenk bırakarak dedesi Cemal Paşa’nın kemiklerini sızlatan Hasan Cemal: 
“Önce haberciliği öğrenin. Önce gazete yapmayı öğrenin. Sonra ahkâm kesin! Sansürcülük gazetecilik değildir.”
Şimdi biz de yıllar yılı bu sözde gazeteci çetesinin bastırdığı, kariyerini bitirdiği, işten çıkardığı gazeteciler olarak sormak istiyoruz:  

Ey Hasan Cemal! Yıllardır kendinizden olmayan kimsenin gazeteciliğine saygı duymadınız. Gazeteciliği hükümet-toplum mühendisliği ile karıştırdınız. Darbe şakşakçılğı yaptınız. Soros’un tetikçiliğini yaptınız. Müslüman mahallesinde salyangoz sattınız. Dışarıdan size kim ne emir verdiyse onun için altyapı oluşturmaya çalıştınız. Şimdi kime neyin hesabını soruyorsunuz? 

Sen Hasan Cemal ve senin gibiler! Cengiz Çandar, Can Dündar, Nuray Mert! Başbakanların, cumhurbaşkanlarının uçaklarında gezinen sizler değil misiniz yıllarca? Bu işleri bugünkü gazeteciler icad etmedi. Yıllarca Başbakan Erdoğan’ın uçağında “saray gazeteciliği” dediğiniz bu işleri siz yapmadınız mı? O güzellemeleri siz yaparken oldu da şimdikiler yapınca mı size  battı?  

Kandil’de terör örgütü PKK’nın mesajlarını alıp Türkiye’deki siyasi ortamı siz zehirlediniz. Terörü destekleyen, ona yol açan siz oldunuz? Anadolu’daki milyonların sesini siz sansürlediniz. Adını saydığın sözde büyük gazeteciler yanında. Hodri meydan! Çıkar gazetini, koy bu köşe yazarlarını bakalım kaç gazete satacaksın ey Hasan Cemal? 

Gazeteciliği, haberciliği bu ülkede bitiren sizsiniz. Fetöcülerle el ele vererek gazeteciliğin de içini siz boşalttınız. Şimdi bıraktığınız enkazı temizlemeye çalışan gerçek gazetecilere daha fazla çamur atmayı bırakın. 

Rahip Brunson röportajını sen tabii ki kendi gazetene koyardın. Sonuçta Kandil’in sözcülüğünü yapmaya alışmış biri, bu ülkede casusluktan hüküm giymiş bir ajanın borazanlığını yaptırmayanları anlayamaz.  

Sen ve senin gibilerin mesleğe biraz saygısı olsaydı zaten medya bugün bu duruma düşmezdi. 

Şunu da unutma seni bugün gazete ve televizyonlara çıkartmayan bugünkü televizyon ve gazetelerin yöneticileri değildir. Ferhat Boratav’dır, Süleyman Sarılar’dır, Taha Akyol’dur. Elini hala kaldıysa vicdanına koy. Git hesabını önce onlara sor.

YORUM EKLE