Buket Aydın'dan Nagehan Alçı'ya Sıla yanıtı!

Sıla'nın Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü iddia ettiği günden 18 saat sonra şarkı söylediği görüntüler geçen cuma günü Buket Aydın'la Kanal D Haber'de yayınlamıştı

Buket Aydın'dan Nagehan Alçı'ya Sıla yanıtı!

Bu görüntülerin yayınlanmasına tepki gösteren gazeteci Nagehan Alçı'ya Buket Aydın'dan yanıt geldi.

İŞTE BUKET AYDIN'IN AÇIKLAMASI:

Kamuoyuna Ahmet Kural'ın Sıla'yı darp etmesi iddiasıyla yansıyan davanın sadece bir izleyicisiyken adeta bir aktörü haline getirilmeye çalışmaktan çok büyük bir rahatsızlık duyuyorum.

Olay ilk ortaya çıktığında Ahmet Kural'ın Kanal D habere yapmış olduğu açıklanmanın ardından tepkilerin odağına oturtulmak istendim. Sonrasında Sıla Hanım ile telefonda görüşüp habercilik etiği çerçevesinde bu görüntüyü yayınladığımızı anlattım.

Ardından en son bu Cuma günü soruşturma dosyasına giren 'olaydan sonra çekildiği iddia edilen görüntüleri' kamuoyuna sunduk.

Sıla Hanım'ın Pazartesi günü gazeteci Nagehan Alçıya yaptığı açıklamada çok net görebileceğiniz gibi görüntülerin olaydan sonra çekildiği doğrudur.

Kanal D Haber'in görüntüyü buzladığı iddia edilmiş. Oysa ki biz soruşturma dosyasındaki halini yayınladık.

Nagehan Alçı Kanal D Haber'e ateş püskürdü! Fotoğrafların aslını paylaştı!

Yüce adaletin elindeki bir delili alarak herhangi bir buzlama yapmamız ve böyle yayınlamamız söz konusu değildir.

Kanal D Haber'in anchorwoman'ı olarak bana gerçek anchor yok gerçek anchor değil diyenlere şu soruyu sorarım: 'Burada ben tek başıma mı çalışıyorum?'

Koskoca bir ekip var. Bu görüntü getirilmiş. Ben nasıl ne gerekçe ile bunu akıştan attırabilirim?

Sıla Hanım görüntülerin olaydan sonra çekildiğini doğruluyor. Görüntüde soruşturma dosyasından alınmış. Bunu yayınlamak haber merkezimizin en doğal hakkıdır ki; tekrar söylüyorum burası benim isteklerime göre yönetilen insanların emeğinin yok sayıldığı bir yer değil.

Haberi sunarken herhangi bir yorum zaten yapmadım. Bu davada diğer tüm davalarda olduğu gibi sadece bir haberci hassasiyetindeyim. Kimseyle bir yakınlığım herhangi birini aklama veya yerme çabam yok.Yargıya intikal etmiş bu konu çözümünü yargıda bulacaktır.

Ahmet Kural'ı tanımam, tanısam da savunmazdım. Buradaki sıkıntı haber merkezimizin kararının benim üzerimden sorgulanmasıdır. Bu da iyi niyetin çok dışında bir tutumdur.

Haber Emrullah Erdinç'in özel haberidir. Yayınlandığından da en tepeden en aşağıya herkesin haberi vardır.

Kanal D Haber'in yönetim anlayışı bu şekildedir. Esasen etik olmayan ise Dostluklar arkadaşlıklar üzerine bir yönetim tarzını benimsememizin istenmesidir.

NAGEHAN ALÇI NE DEMİŞTİ?

Görüntüler sonrası Sıla'yı aradığını belirten Alçı, tartışmalara noktayı koyan  fotoğrafı köşesine taşıyıp yazısına şu ifadelere yer vermişti:

Sıla’ya "Nedir bu görüntüler?" diye sorunca şunları söyledi:

"Olayın ertesi günü berbat bir ruh halindeyim. Arkadaşlar beni teselli etmek için geliyor, gidiyor. Psikiyatrist Cem Mumcu 2 yıl boyunca benim psikolojik danışmanlığımı yaptı. Daha sonra ahbap olduk. O akşam da hem dertleşmek hem de muayene olmak için Cem’i de davet etmiştim. Zaten görüntülerde yanımda var. Bir ara o akşamdan anları story olarak koymuş. Sonra hemen sildi ama herhalde oradan almışlar.

BEN ORADA AĞIT YAKIYORUM

Ben şarkıcıyım. Bir şarkıcı iyi gününde de, kötü gününde de şarkı söyler. Anadolu kadınları ağıt yakmazlar mı? Ben de orada ağıt yakıyorum." Sıla’nın hatırlattığı bu nokta çok önemli. Açın bakın görüntülere… "Yazıklar olsun sana!", "Yazıklar olsun inşallah!", "Bu aşktan hayır yok" diye haykırıyor. Yani o görüntülerde eğlenen bir kadın yok, feryat eden bir kadın var.

MORLUKLARI BUZLAMIŞLAR

Morluklar meselesine gelince… Orada da yayınlanan kısımda buzlama yapıldığını söyledi Sıla. Zaten bulanık, pek bir şey görmek mümkün değil. Sizinle bunu daha net göreceğiniz 2 fotoğraf paylaşıyorum.

O GECENİN BUZLANMAMIŞ KARELERİNE GAZETECİ BİLAL ÖZCAN ULAŞMIŞ

Bu haber hem kadına karşı şiddeti desteklemesi, hatta teşvik etmesi hem de tahrif edilmiş görüntüler üzerine uydurma hikaye yazılması ile iletişim fakültelerinde okutulmayı hak ediyor. Pes doğrusu Kanal D Haber!

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER