CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar'dan açıklama: Gazetecilik bu mudur?

CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar, birkaç gündür hem kanal hem de kendisi hakkında yürütülen kara propagandaya yanıt verdi. Bayraktar; "Maksatlı çıkarımlar yapılıyor" dedi.

CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar'dan açıklama: Gazetecilik bu mudur?

CHP'nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan, CNN Türk Müdürü Bora Bayraktar'ın Ak Parti heyeti ile ABD'ye gittiğini belirterek, İmamoğlu skandalı hakkındaki soruya "İstemeyen izlemesin bu kadar basit. Benim de patronum var tarafsız yayıncılık yok, herkesin bir duruşu var" cevabını verdiğini iddia etmişti. Bunun üzerine İbir makale yayınlayan İngiliz Financial Timez gazetesi İmamoğlu'ndan da görüş alarak CNN Türk'e ağır eleştiriler yöneltmişti. Hakkında karalama kampanyası yürütülen Bora Bayraktar, bugün bir açıklama yayınladı. Bayraktar, "Bu mestensiz iddiayı haber diye dolaşıma sokanlar beni arayıp işin aslını sorma zahmetine katlanmamıştır. gazetecilik bu muduré dedi. İşte o açıklama:

"İki gündür üzerimden döndürülen  tartışmaya açıklık getirmek isterim. Bu iddiayı dile getiren CHP’nin Washington temsilcisi ile hiçbir görüşmem temasım olmamıştır. Kendisini hayatımda hiç görmedim. Kulaktan dolma yanlış bilgilerle bu tartışmayı başlatmıştır. Zaten attığı tweetler mişli mışlıdır. CNN Türk’ün yayınları ile ilgili hiçbir yerde hiçbir sözlü açıklamam olmamıştır. Sadece Financial Times’a yazılı olarak Sayın İmamoğlu’nun iddialarına cevap olarak bir açıklama gönderdim. Orada da yayın ilkelerimizin altını çizdim. Bana atfedilen sözler ise bir toplantı çıkışında kaba bir şekilde üzerime gelen bir gence ayak üstü söylediğim bir kaç kelimeden yaptığı maksatlı çıkarımlardır. Bu mesnetsiz iddiayı “haber” diye dolaşıma sokanlar da beni arayıp işin aslını sorma zahmetine katlanmamıştır. Gazetecilik bu mudur? Bu gruplar kendi alanlarını genişletmek için bu saldırılara ne yazık ki tüm gazetecilik ilkelerini çiğneyerek katılmaktadırlar. Kamuoyunun bilgisine."

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER