Sözcü'nün eski kadın çalışanı, yöneticisi hakkında taciz iddiasıyla suç duyurusunda bulundu!

Tacize uğradığını iddia eden kadın gazeteci savcılığa başvurdu...

Sözcü'nün eski kadın çalışanı, yöneticisi hakkında taciz iddiasıyla suç duyurusunda bulundu!

Madyatava'da yayınlanan Canan Kaya imzalı özel habere göre Sözcü gazetesinde çalışan ve bir süre önce işten çıkarılan gazeteci Melis Bayraktar, medyada erkek egemen anlayışını dile getirdiği tweet'leriyle taciz ve mobbing suçlamasında bulundu.

Haberlerinin ve röportajlarının kasıtlı olarak yayınlanmadığını ileri süren kadın gazeteci, çalıştığı sozcu.com.tr'nin yöneticisi tarafından yemeğe davet edildiğini, reddettiği davetin ardından haberlerinin, röportajlarının yayınlanmadığını, hakarete uğradığını, sürecin ardından işinden kovulduğunu ve psikolojik destek gördüğünü paylaştı.

Bayraktar, Dünya Kadın Hakları Günü'nde paylaştığı tweet'lerinde bir kadın gazeteci olarak mücadele etme kararı aldığını, yöneticisi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Melis Bayraktar, takipçilerine "Haklarınızı savunun, cesur olun" çağrısında da bulundu. Bu şok tweet'lerin ardından gözler Sözcü internet portalının yayın yönetmeni M. Ç.'ye çevrildi.

Konuyla ilgili bilgi almak için telefonla ulaştığımız Melis Bayraktar, "Yazdıklarım yeterince açık. Bir hakaret, işten soğutulma ve taciz sürecini geride bıraktım. Bir kadın olarak yapmam gereken tek şeyin hukuka sığınmak olduğunu biliyorum. Ben de öyle yaptım. Savcılığa suç duyurusuda bulundum. Daha fazla ayrıntı vermem mümkün değil. Sonuçta bir şikayet var ve söylemem gerekenleri savcıya aktardım. Aklım ve benliğim rahat. Sessiz kalsam bu benim için daha rahatsız edici olurdu"dedi.

Haberi okumak için tıklayın...

Canan Kaya / Medyatava

canankaya@medyatava.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER