Medyaradar Demirören Grubu'ndan ne istiyor? Muhbirleri kim?

İsmi lazım değil birkaç gazetecinin çıkardığı Medyaradar sitesi Demirören Grubu'ndaki pek çok gelişmeyi üst katlardaki yöneticilerden de önce haber alıp yayınlıyor biliyorsunuz. Mesela biri kovulacaksa daha şahsın kendisine haber gitmeden bunlar haber yapıyor. Sadece işten çıkarmaları değil, sinek uçsa birileri yetiştiriyor Medyaradar'a. Hatta muhtemelen açıp Medyaradar'ın admin panelini kendisi giriyor. Bir telekulaktan daha etkili, daha çalışkan ve daha çok şeyden haberdar Medyaradar'ın Demirören grubundaki muhbiri. 

Dün yine bir haber uçmuş cnnturk.com'dan... Bu site öyle olduğunu iddia ediyor daha doğrusu. İddialarına göre cnnturk.com'un başındaki bir hatun iki editörle kavga etmiş, olay büyümüş, hatta Demirören Dijital Medya Sorumlusu ağaçlı falan bir laf etmiş... Medyaradar'da haber şöyle girilmiş:

***

"Demirören Medya'da sular durulmuyor! Cnntürk'te müdür-editör kavgası! (Medyaradar/Özel)

CNN Türk'ün internet sitesi cnnturk.com'da yaşanılan bir kavga bugünlerde herkesin dilinde! Kavganın tarafları ise cnnturk.com'a 1 ay önce yayın koordinatörü olarak atanan Fulya Asena Kahraman ile 2 editör...

CNN Türk'ün Demirören Medya'ya devrinin ardından grupta sular bir türlü durulmuyor! CNN Türk katında peş peşe yaşanan işten çıkartmalardan sonra şimdi de yayın koordinatörü ile 2 editör arasında yaşanan kavga konuşuluyor. 

Medyaradar, CNN Türk katında başlayıp isitfaya kadar uzanan kavganın detaylarına ulaştı. Yayın koordinatörü Fulya Asena Kahraman'ın iki editör arasında yaşanan şakalaşmaya müdahil olmasının kavganın fitilini ateşlediği öğrenildi. 

İki editörün yüksek sesle gülmesinden rahatsız olan  Fulya Asena Kahraman editörleri odasına çağırarak sert bir şekilde uyarır. Editörlerin de karşılık vermesiyle kavga alevlenir ve CNN Türk katından bağrışmalar yükselir. 

İki editör istifa edeceklerini belirterek durumu Demirören Medya Dijital İçerik Direktörü Bülent Ayanoğlu'nun yardımcılarından Ayşegül Dönmez'e iletirler. Krize bir çözüm bulmak isteyen yöneticiler iki editörü bir süreliğine izine çıkartmak isterler ancak kriz Fulya Asena Kahraman'ın izin kağıdını imzalamaması üzerine iyiden iyiye tırmanır. 

Yapılan görüşmelerin ardından krizin haber editörlerinden Özgen Aydos'un Milliyet.com.tr'ye gönderilmesiyle yatıştığı öğrenildi. Ancak Aydos'un bu durumdan son derece rahatsız olduğu koridorlarda ağladığı ve istifayı düşündüğü gelen bilgiler arasında... 
 
Fulya Asena Kahraman'la editörler arasında yaşanan kavgaya Demirören Medya Dijital İçerik Direktörü Bülent Ayanoğlu'nun çok sinirlendiği ve çevresine "Bir ağacı dikersin ağaç tutar, dallanır budaklanır, çiçek açar. Bazen de ağaç tutmaz sökmek zorunda kalırsın" dediği öğrenildi. 

İlk işi 3 editörü göndermek olmuştu

İçerik Müdürü Gözde Akgüngör Pamuk'un işine son verilmesinin ardından yaklaşık 1 ay önce göreve getirilen Fulya Asena Kahraman'ın ilk işi cnnturk.com'da uzun süredir çalışan 3 gündem editörünün işine son vermek olmuştu. "

***

Haber doğru mu yanlış mı bilemeyiz, lakin bu kadar ayrıntısıyla birileri tarafından anlatılıp haberleştirilmesinin tesadüf ya da iyi niyetli olmadığından eminiz. Birileri Demirören Grubu'ndan belli ki intikam alıyor. Hem de bu kadar ayrıntı anlatabildiğine göre halen grupta çalışan birileri bu bilgileri sızdırıyor. O grupta çalışmaya devam edip ya para karşılığı ya da sadece zevkten böyle haber yaptıran o kişi sonra da oturup gururla seyrediyordur yaptığını. İşte bu kadar hainlerle doldu artık bu sektör, kimse ekmek yediği gruba bile saygı duymuyor. Madem beğenmiyorsun çeker gidersin ama koltuk ve para tatlı geliyor tabi ki... Bir de bilgi sızdırma olayı da. Ayrılsa bunları da yapamayacak. Dikkat edin bu katakulli işlerini iyi bilenler en çok ahlak namus bekçiliğine soyunan tipler olur.

Bir başka itirazımız ise şuna; Medyaradar'a pekçok grupla ilgili pekçok bilgi gidiyor biz buna şahidiz. Lakin kendileri seçerek giriyor bu haberleri. Mesela Haber Global'se... Global'de mobbinge uğradı bir takım isimler Medyaradar tek kelime etmedi, sıradan bir habermiş gibi verdi durdu. Demirören ise haber çarşaf çarşaf yazmayı seviyorlar.. İnsan düşünmeden edemiyor; acaba sırf bu haberleri yapsınlar diye Medyaradar'ı birileri mi finansa ediyor? Bir ihtimal de magazin sitesinin farkında olmadan kullanılıyor olması ki bu da zayıf bir ihtimal...

Biz sorular sorar bırakırız dostlarım... Kimseyi bir şeyle itham etmiyoruz, sadece birazcık düşünelim istiyoruz. Malumumuz rüzgar gülünden farksızız. Aykırı konuşmaktan ölesiye korkuyoruz... Korkmayın, itiraz edin, irdeleyin... Bakım kimleri kimlerle yan yana göreceksiniz o zaman...

YORUM EKLE