Şevval Sam Yasak Elma'yı neden bırakmıyor?

Sevgili dostlar Yasak Elma dizisinde Talat Bulut'un bir set çalışanını taciz ettiği iddiasının ardından olanlar oldu malumunuz. Talat Bulut takipsizlik aldı taciz iddiasıyla ilgili ama tartışma bitmedi. 

Dizinin başrol oyuncularından Şevval Sam bu konuda en sert tepkiyi gösterenlerden biri oldu. Bulut'a iddiaya göre 'Tacizci' diyen Şam hakkında ünlü oyuncunun avukatları 100 bin liralık tazminat davası açtı. Son gelişme de şu; bu sefer de bu tazminat davasına Şevval Sam karşı dava açtı. Onun istediği rakam da 101 bin lira...

Talat Bulut’un açtığı davaya karşı mahkemeye başvuran Şevval Sam, linç kampanyası yürütmediğini belirtti. Şevval Sam’ın avukatı, “Karşı dava olarak 101 bin lira tazminatın Talat Bulut’tan tahsilini istiyoruz” dedi.

Talat Bulut hakkında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmış, soruşturmayı tamamlayan savcılık, Bulut hakkında takipsizlik kararı vermişti. Ardından karara tacize uğradığını iddia eden set çalışanı itiraz etmiş ancak Bakırköy 1. Sulh Ceza Hâkimliği kovuşturmaya yer olmadığına dair karardaki gerekçelerin usul ve yasaya uygun bulunduğunu belirterek, itirazını reddetmişti. Böylece Bulut hakkında verilen takipsizlik kararı kesinleşmiş oldu.

Taciz iddiaları sadece bizde olan bir şey değil. Yurtdışında da pek çok ünlü hakkında iddialar ortaya atıldı, Bazıları itiraf edip yapmakta olduğu işi bıraktı, bazı filmler çöpe gitti, bazı oyuncular adı tacize karışan kişiyle çalışmamak için işi bıraktı. Peki bizde durum ne?

Talat Bulut ve Şevval Sam hem medyada hem yargıda sürekli karşılaşıyorlar dostlar. Bir biri açıklama yapıyor bir biri. Bu açıklamaları davalar izliyor. Bir yandan da dizi çekmeye devam ediyorlar. Talat Bulut  takipsizlik aldı dolayısıyla işine devam ediyor, Bu da doğal. Oysa Şevval Sam sürekli bu konuyu gündeme getiriyor onunla çalışmaktan rahatsız olduğunu söyleyip duruyor. Herkes bıktı artık bu konudan. İster istemez, "Reklam mı yapıyorlar" diye düşünülüyor. O kadar rahatsızsanız neden hala birlikte çalışmayı sürdürüyorsunuz? Hala aynı sete gidip gelip bir taraftan da medya ve yargı üzerinden restleşmek nedir. Mesele paraysa o zaman o kadar da ilkeli olmadığınızı mı düşüneceğiz. Para değilse ne? 

Sözleşme yaptık demeyin, kaç sözleşme geçti olayın üzerinden, muhtemelen birkaç kez sözleşmeler yenilendi. Öyle olmasa bile sözleşmenizi iptal etseniz haklı gerekçelerle iptal etmiş olurdunuz. Biz sizden bir şey anlamadık. Kimse kimseyle çalışmak zorunda değil, ya bırakın ya da gündemi boşuna meşgul etmeyin...

Yeni gelişmeyi okumak için tıklayın... 

YORUM EKLE